HaberlerGündemİçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı açıklamada teslim olan 3 PKK mensubuyla birlikte 2021 yılında ikna yoluyla teslim olan PKK'li sayısının 39'a çıktığı belirtti.

İçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Bakanlığımız koordinesinde jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK Terör Örgütü'nden kaçan 3 terör örgütü mensubu daha, bugün ülkemize giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 1991 ve 2020 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttükleri tespit edildi. İkna çalışmaları sonucu 2021 yılında, teslim olan örgüt mensubu sayısı 39'a yükselmiş oldu.               " denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER