HaberlerGündemHatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

Hatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

​Hatay ve ilçelerinde 2021 yılı için sulama mevsiminin başlama ve bitiş tarihleri açıklandı.

Hatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

Açıklanan tarihlere göre Kırıkhan Sulama Birliğine bağlı olarak 12 Mart'ta Demrek'te başlayan sulama mevsimi 10 Ekim'de bitecekken Kırıkhan ilçesi ve Karasu bölgesinde 1 Nisan'dan başlayıp 1 Ekim'de bitecek, Hassa ilçesinde ise 10 Nisan'da başlayıp 20 Ekim'de sona erecek.

Yarseli Sulama Birliğine bağlı olarak 1 Nisan da Yayladağ'da başlayacak sulama mevsimi 1 Ekim de bitecekken Karamanlı'da 5 Nisan'da başlayıp 25 Ekim'de bitecek. Samandağ ilçesinde 27 Nisan'da başlayıp 25 Ekim'de bitecek olan sulama mevsimi ise Yarseli'de 1 Mayıs'ta başlayıp 10 Ekimde sona erecek.

Belirtilen tarihlerde kanallara su verilmeye başlanacağından su verilen kanallarda yüzmenin tehlikeli ve yasak olduğu bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER