HaberlerGündemHasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

Hasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

​Ağrı'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde rahatsızlanan 6 aylık bebek, ekiplerin 13 saatlik zorlu çalışmasıyla hastaneye kaldırıldı.

Hasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

Merkeze bağlı 50 kilometre uzaklıktaki Başkent köyünde ikamet eden Akboğa ailesinin, 6 aylık bebekleri Yusuf Akboğa, rahatsızlandı. Baba İdris Akboğa, etkili olan kar ve tipi nedeniyle köy yolunun ulaşıma kapanmasıyla 112 Acil Sağlık ekiplerini arayarak yüksek ateş ve ishal belirtileri görülen çocuğu için yardım istedi.

Bunun üzerine hasta bebeğe ulaşmak için kar paletli ambulans ile yola koyulan ekipler, şiddetli tipide köye yakın yerde mahsur kaldı.

Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi ekipleri, kara saplanan ambulansı halatla çekerek kurtardıktan sonra bölgeye paletli ambulans yönlendirildi.

Hasta bebek, ekiplerin 13 saatlik çalışmasının ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER