HaberlerGündemGaziantep'te uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı helikopter ve drone destekli operasyon düzenlendi.

Gaziantep'te uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaları sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Merkez Şahinbey ilçesinin Yeditepe, Güneykent, Konak, Çağdaş ve Cumhuriyet mahallelerinde daha önceden belirlenen adreslere 830 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada, operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildiği ifade edildi.

Operasyonda 27 şüphelinin uyuşturucu sattıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldığı, mahalle girişlerinde bazı araçlar kontrol edildiği, şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldığı bildirildi.

Operasyonda evlerde yapılan aramada, 3 kilogram 370 gram esrar, 2 kilogram 143 gram sentetik uyuşturucu, 357 gram eroin, 3 bin 104 adet uyuşturucu hap, 6 adet hassas terazi, 4 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfeğin ele geçirildiği belirtildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Öte yandan, operasyonu Vali Davut Gül ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in de takip ettiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER