HaberlerGündemGaziantep’te “kontrollü normalleşme” denetimleri devam ediyor

Gaziantep’te “kontrollü normalleşme” denetimleri devam ediyor

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” denetimleri hafta sonunda devam etti.

Gaziantep’te “kontrollü normalleşme” denetimleri devam ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yeni normalleşme denetimleri gerçekleştiriliyor.

Denetimler kapsamında lokanta, restoran, kafe ve çay ocakları başta olmak üzere birçok işletme tek tek ziyaret edilerek denetleniyor.

2 gün önce kent genelinde başlayan denetimler sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk hafta sonunda da devam etti.

Gaziantep Valiliği öncülüğünde tüm kurumların desteğiyle gerçekleştirilen denetimlerde, maske ve sosyal ile temizlik kuralları başta olmak üzere birçok konuda rehberlik faaliyetinde bulunuluyor.

Kontrollü normalleşme süreci kapsamında tarihi Gaziantep Kalesi bölgesinde gerçekleştirilen denetim ve rehberlik faaliyetine katılan Vali Davut Gül, esnafa Covid-19 kurallarını hatırlattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Dinamik Denetim Modeli”nin uygulanma kararı alındığını anımsatan Gül, Türkiye genelinde başlatılan denetimlerin devam ettiğini bildirdi.

Vali Gül’e Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER