HaberlerGündemGaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Gaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çeken Gaziantep Valisi Davut Gül, halka kurallara uymaları konusunda çağrısında bulunarak, “Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz.” dedi.

Gaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Covid-19 risk haritasına göre Gaziantep, orta riski simgeleyen "sarı" grupta yer alırken “Kontrollü normalleşme” dönemine geçilen ve hafta sonu kısıtlamaların kaldırıldığı kentte Covid-19 vakalarının artışa geçti.

Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kentte son günlerde Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya hesabı üzerinden illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısının güncel haritası ile ilgili yaptığı paylaşımı alıntılayan Gül, halka kısıtlamaların tekrar uygulanmaması için kurallara uymalarını istedi.

100 bin nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayının bir hafta içerisinde 20 puan arttığına dikkat çeken Gül, “Bu gidişi durdurmak için hepimizin alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyor. Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz. Keşke dememek için elimizden gelen çok şey var.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER