HaberlerGündemGara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

Gara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

Gara Bölgesinde PKK tarafından katledilen 13 kişiden 12'sinin kimlik tespiti yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmalarına devam ediliyor.

Gara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

PKK tarafından yakınları kaçırılan aileler, katledilen görevlilerin kendi evlatları olup olmadığını teşhis etmek için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gelmeye devam ediyor.

Dün gelen iki aile de yaptıkları teşhiste naaşın kendi evlatları olmadığını belirtti.   Bugün de Diyarbakır’dan bir ailenin kimlik tespiti için geldiği ancak bir sonucun çıkmadığı öğrenildi.

Önceki yıllarda PKK tarafından kaçırılan ve aralarında asker ve polisin de bulunduğu 13 görevli, 10 Şubat 2021 tarihinde, Gara Bölgesinde yakın mesafeden katledildiği açıklanmıştı.

Malatya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, 12 kişinin kimlik tespitleri yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER