HaberlerGündemEsnafın elektrik sorunu devam ediyor

Esnafın elektrik sorunu devam ediyor

Batman merkez çarşı esnafı, devam eden elektrik kesintileri nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini belirterek yetkililerden sorunlarına kalıcı çözün istedi.

Esnafın elektrik sorunu devam ediyor

Batman merkez Meydan Mahallesi Balıkçılar Caddesi esnafı, devam eden elektrik kesintileri dolayısıyla büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söylediler. Esnaf, yaşadıkları sorunu bildirmelerine rağmen sorunlarının bir türlü çözüme kavuşmadığını belirtti.

Elektrik kesintisi yüzünden dükkânlarının otomatik kepenklerini açamadıkları belirten esnaf, büyük zorluklarla iş yerlerini açmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Kalıcı bir çözüm istiyoruz”

Sürekli elektriklerinin kesilmesinden ötürü mağdur olduklarını belirten esnaf Şehmuz Saçan, “Elektrik kesintilerinden esnaf olarak şikâyetçiyiz. Sürekli elektriğin kesilmesinden dolayı cihazlarımız yanıyor. Elektrik şirketinden biraz sorumluluk bekliyoruz. Sürekli telefonla aramamıza rağmen gelip cihazlarına bakmıyorlar. Bu trafoyu birçok esnaf ve evler kullanıyor. Artık trafomuz bu yükü taşımıyor. Her seferinde gelip şalteri kaldırıp gidiyorlar ve arkasından tekrar elektriklerimiz gidiyor. Soruna kalıcı bir çözüm istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Elektrikler kesilince iş yerimizin önünde mahsur kalıyoruz”

Şirket yetkililerine sorunlarını defalarda bildirmelerine rağmen bir çözüm yoluna gidilmediğini dile getiren Süleyman Aydın ise şöyle konuştu:

“Buradan şirket yetkililerine sesleniyoruz: Bir esnaf olarak bazen günde 20-30 defa elektriğimiz gidip geliyor. Pandemi nedeniyle esnaf zaten zor durumdadır. Bir de üstüne elektriğin gitmesi esnafı perişan ediyor. Akşamları elektrik gidecek diye kepenklerimizi bir an önce kapatmaya başlıyoruz. Çoğu zaman elektrikler kesilince iş yerimizin önünde elektrikler gelene kadar bekliyoruz. Çünkü otomatik kepenkler kapanmıyor. Bu durum bizi çok mağdur ediyor. Defalarca bunu şirkete bildirmemize rağmen sorunumuz halen devam ediyor. Elektrik kesintisinden sonra şalterin kaldırılması çözüm değildir. Sorunumuza kalıcı bir çözüm bulsunlar.”

“Elektrik panosunda herhangi bir güvenlik tedbiri yok”

Yaşanan kesintilere tepki gösteren bir diğer esnaf Behçet Toprak, “Bizde burada esnafız. Elektrik panosunda herhangi bir güvenlik tedbiri yok. Her elektrik kesildiğinde biri gelip şalteri kaldırıyor. Elektrik kesintilerinden dolayı sürekli saatlerimiz bozuluyor. Esnaf olarak çok mağdur oluyoruz. Yetkililerin bu sorunumuza bir çözüm yolu bulmalarını istiyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER