HaberlerGündemElazığ'daki STK'lardan İBB'ye tepki: CHP haddini aşıyor!

Elazığ'daki STK'lardan İBB'ye tepki: CHP haddini aşıyor!

​CHP'li İBB'nin Kur'an-ı Kerim'i Türkçe okutmasına ve kadın erkek karmaşık sema yapmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Elazığ'daki STK'lardan İBB'ye tepki: CHP haddini aşıyor!

Elazığ'daki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Müslümanların kutsallarına hakaret etmesine tepki gösterdi.

İHH Elazığ İl Başkanı Metin Kılıç, 700 yıldır yapılan Şeb-i Arus etkinliğini ideolojik saplantılarlar değiştirmenin kimsenin haddine olmadığını ifade etti.

Kılıç, CHP'nin son etkinliğiyle Türkçe ezan zulmüne özlem duyduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek  "Kadın-erkek karışık semazenleri raks edercesine ortada bulunmaları, yıllardır yapılan bu etkinliğin sahibi tasavvufi ekole de büyük bir saygısızlıktır. Bir an önce bu işi organize edenler kamuoyundan ve tasavvufi ekollerden özür dilemelidir." şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim'in Türkçe okutulması çirkin bir davranıştır

Özgür-Der İl Başkanı Halil Arslanparçası ise Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okutulmasının çirkin bir davranış olduğuna dikkat çekti.

Bu durumun, insanların kutsallarına bir hakarettir ve bir tahrik etme çabası olduğunu belirten Arslanparçası, "Etkinlik yapmak bir belediyenin doğal hakkıdır. Ancak etkinliğin, 1932-1950 arasında yapılan zulmü hatırlatması kabul edilemez bir durumdur. Onların değerlerine böyle bir şey yapılmış olsaydı, eminim ki medya da daha çok gündem edilecekti. Belki suç duyurusuna kadar giderdi." dedi.

Vatandaşlardan Hüseyin Özdemir de İslam'ın mukaddesatı olan Kur'an-ı Kerim'i Türkçeye çevrilemeyeceğini ifade etti.

Eyüp Üzüm, Cumhuriyet dönemin yaşamış bir yakınına da zorla Türkçe ezan okutulduğunu hatırlatarak CHP'nin son etkinliğinin Türkçe ezan zulmünü akıllara getirdiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER