HaberlerGündemDünya Müslüman Alimler Birliğinden Siyonist işgal rejimine boykot çağrısı

Dünya Müslüman Alimler Birliğinden Siyonist işgal rejimine boykot çağrısı

Dünya Müslüman Alimler Birliği; Siyonist işgal rejimi, işgal ettiği tüm topraklardan çekilinceye kadar ekonomi başta olmak üzere, kapsamlı bir boykot uygulaması çağrısında bulundu.

Dünya Müslüman Alimler Birliğinden Siyonist işgal rejimine boykot çağrısı

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Reysuni ve Genel Sekreter Ali Muhyiddin el-Karadaği'nin imzasıyla birliğin resmi Facebook sayfasında bir açıklama yayımlandı.

Açıklamada, "Fetvalarımız, topraklarımızı ve evlerimizi işgal eden, Filistin'deki ve Suriye'nin Golan Tepeleri'ndeki kardeşlerimize saldıran, topraklarına ve evlerine el koyan ve hâlen Mescid-i Aksa'yı işgal etmekte olan israil devletine, mallarına ve ürünlerine yöneliktir." ifadeleri kullanıldı.

Saldırganları işgal edilen topraklardan kovmak ve onlara her türlü meşru yolla direnmenin İslami hükümlere göre farz ve insani bir zorunluluk olduğu vurgulanan açıklamanın devamında, "Gaspçı işgalcilerin ürünlerini satın alan veya pazarlayan kişinin günahkâr olduğu ve bu suça iştirak etmiş sayıldığı." belirtildi.

İslam'ın kesin delillerine göre, gaspçı işgalcinin ürettiği tüm malların, teknolojik ürünlerin ve hizmetlerin alınması, satılması, ithalatının yapılması, faydalanılması ve pazarlanmasının caiz olmadığı kaydedilen açıklamada, tüm bu malların gasbedilmiş mal kabul edildiği ifade edildi.

Siyonist işgal rejimi ürünleri ve mallarının alınması ve satılmasına ortak olanların, işgal rejiminin işlediği suçlara ortak olduğu vurgulanan açıklamada, "Tüm Müslümanların, işgal ettiği topraklardan tamamen çekilinceye kadar israil'e kapsamlı ekonomik boykot uygulaması gerekir." ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle Siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı. Daha sonra Sudan ve Fas da bu normalleşme sürecine katılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER