HaberlerGündemDoğu ve Güneydoğu illeri için meteorolojiden yağış uyarısı

Doğu ve Güneydoğu illeri için meteorolojiden yağış uyarısı

​Meteoroloji 15'inci Bölge Müdürlüğü tarafından Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa illeri için yağmur ve fırtına ile Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımına karşı uyarı yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu illeri için meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji 15'inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır'ın merkez Bağlar, Sur, Kayapınar, Yenişehir ilçelerinin yanı sıra Çınar, Dicle, Bismil, Çermik, Çüngüş, Ergani, Eğil ilçeleri ile Siirt, Şırnak, Mardin, Batman illerinde bugün öğle saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın gece saatlerine kadar aralıklarla yerel olarak kuvvetli olabileceği belirtildi.

Diyarbakır’ın kuzeydoğusunda bulunan Hani, Kulp, Kocaköy, Silvan, Hazro, Lice ilçelerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışın olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, hortum oluşumu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Yine Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak illerinde bugün öğle saatlerinden yarın akşam saatlerine kadar görülecek güneyli rüzgarların kuvvetli ve fırtına şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve soba zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Şanlıurfa ve Mardin'in güney kesimlerinde ise, bugün öğle saatlerinden itibaren Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımının özellikle akşam saatlerinden sonra kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen toz taşınımı sebebiyle meydana gelebilecek hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma ile yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzlukların yaşanabileceğine dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER