HaberlerGündem​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​Komünist Çin rejimi tarafından çocukları alıkonulan Doğu Türkistanlı aileler, evlatlarından haber almak ve Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine taşımak için dilekçe verdiler.

​Doğu Türkistanlı aileler BM’ye dilekçe verdi

​​Komünist Çin rejimi tarafından çocukların toplama kamplarına götürülmesi nedeniyle evlatlarından haber alamayan Türkiye’de bulunan Doğu Türkistanlı anneler, evlatlarına kavuşmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş başlatmıştı.

Anneler, 9 gün boyunca yürüdükten sonra polis tarafından İzmit’ten araçla alınarak Ankara’ya getirildi.

Mağduriyetlerinin giderilmesi için bir dizi girişimlerde bulunarak seslerini duyurmaya çalışan anneler, bugün Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine taşımak için dilekçe verdi.

Dilekçenin verilmesinin ardından anneler adına basına açıklamalarda bulunan Reyhan Ahmet, evlatlarından haber alamadıklarını hatırlatarak herkesten yadım istediklerini aktardı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER