HaberlerGündem​Diyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş'ten Kâbe'ye yapılan saygısızlığına tepki

​Diyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş'ten Kâbe'ye yapılan saygısızlığına tepki

​Diyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Sabah Güneş, cinsel sapkın gurubun Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe-i Muzzama'ya yönelik saygısızlığını sert bir dille kınadı.

​Diyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş'ten Kâbe'ye yapılan saygısızlığına tepki

Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekânı Kâbe’ye ve İslami değerlere yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınayan Diyanet Birlik-Sen Siirt Şube Başkanı Sabah Güneş, yazılı açıklama yaptı.

Müslümanların mukaddes mekânı, Kabe-i Muazzama’yı ve İslami değerleri her fırsatta açıktan ve ısrarlı bir şekilde saldırmaktan geri kalmayan cinsel sapkın grubun en ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiğini kaydeden Güneş, "Tek dertleri İslam’a ve Müslümanlara saldırmak olan, hayasızlığın ve ahlaksızlığın dip halini yaşayan zıvanadan çıkmış Lut kavmi kırıntısı mahlukları lanetliyorum." dedi.

Yapılan bu aşağılık provokasyonun sinsi bir plan olduğuna dikkat çeken Güneş, "Bu rezillik asla kabul edilemez, bu fikir hürriyeti de olamaz, Kâbe insanlık değerlerinin zirvesidir, hiçbir çirkinlik Kâbe’ye zarar veremez. Mukaddesatımız bizim için her şeyin ötesindedir. Kâbe’mize yapılan saygısızlığı kınıyor ve hukuk önünde hesap vermelerini bekliyorum." diye belirtti. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER