HaberlerGündemDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Dışişleri Bakanlığı, darbe karşıtı gösterilerde bulunan sivil halka yönelik Myanmar polisinin saldırısını kınadı. Şiddetin durdurulması çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Myanmar’da 1 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbe sonrasında ülkedeki istikrarın giderek bozulmasını kaygıyla gözlemlendiği belirtilen açıklamada, göstericilere karşı uygulanan şiddetin durdurulması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada "Bugün güvenlik güçlerinin barışçıl gösteriler düzenleyen sivil halka karşı uyguladığı ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirmesine yol açan orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz. Ülkede barış ve istikrarın sağlanması için demokrasinin yeniden tesisine yönelik adımların bir an önce atılması ve barışçıl göstericilere karşı uygulanan şiddetin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER