HaberlerGündemCovid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Nüfusa oranla vaka sayılarının arttığı Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele kapsamında ek tedbirlerin alınması planlanıyor.

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Covid-19 risk haritasına göre son günlerde artan vakalara rağmen orta riski simgeleyen "sarı" grupta yer alan Gaziantep’in haritanın güncellenmesi ile birlikte “turuncu” veya “kırmızı” grupta yer alması bekleniyor.

Covid-19 vaka sayısının güncel haritasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı yüzde 87,33 olurken bu rakam endişeye neden oluyor.

“Kontrollü normalleşme” dönemine geçilen ve hafta sonu kısıtlamalarının kaldırıldığı kentte Covid-19 vakalarının artışa geçmesiyle ek tedbirlerin alınacağı belirtiliyor.

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Gaziantep Valisi Davut Gül de son yaptığı açıklamada, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekmiş ve halka kurallara uymaları konusunda çağrıda bulunarak, “Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz.” demişti.

Öte yandan dün Vali Gül başkanlığında, kurul üyelerinin katılımları ile videokonferans üzerinden gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısında, artan vaka sayıları da göz önünde bulundurularak alınacak ek tedbirler görüşüldü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER