HaberlerGündemÇeşitli suçlardan aranan bin 373 şahıs yakalandı

Çeşitli suçlardan aranan bin 373 şahıs yakalandı

​İçişleri Bakanlığı, 81 ilde eş zamanlı 45 bin 894 personelin katılımıyla "Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması" yapıldığını açıkladı.

Çeşitli suçlardan aranan bin 373 şahıs yakalandı

Bakanlık, narkotik madde ticareti ve kullanımının yoğun olabileceği değerlendirilen ve risk durumunda göre açılmasına izin verilen özellikle lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, park/bahçe, rekreasyon alanları, sahil bantları, internet kafe, playstation vb. oyun salonları, metruk binalar ile kamuya açık yerlerde ülke genelinde eş zamanlı olarak 9 Mart 2021 tarihinde, 11.00-15.00 ile 17.00-21.00 saatleri arasında “Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması” yapıldığını duyurdu.

Ülke genelinde yapılan uygulamada çeşitli suçlardan aranan bin 373 şahıs yakalanırken 126 kişi de gözaltına alındı.

120 bin 34 aracın kontrol edildiği, 36 bin 97 iş yerinin denetlendiği belirtilen açıklamada, bin 72 araç trafikten men edildiği, 55 iş yerine de idari işlem uygulandığı ifade edildi.

Uygulamada sosyal mesafe kuralını ihlalden 400, sokağa çıkma yasağına tabi 20 yaş altı 29 ve diğer idari yaptırımlardan 981 olmak üzere toplam 1.410 şahsa idari, 827 şahsa adli olmak üzere toplam 2 bin 237 şahsa adli ve idari işlem yapıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER