HaberlerGündemCerablus Devlet Hastanesi’ne bombalı saldırı düzenlemek isteyen 2 kişi yakalandı

Cerablus Devlet Hastanesi’ne bombalı saldırı düzenlemek isteyen 2 kişi yakalandı

Gaziantep Valiliği, Suriye’nin Cerablus kentindeki Cerablus Devlet Hastanesi’nde üst araması sırasında 2 şahısta patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemelerin ele geçirildiğini açıkladı.

Cerablus Devlet Hastanesi’ne bombalı saldırı düzenlemek isteyen 2 kişi yakalandı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Cerablus Devlet Hastanesi girişinde iki erkek şahsın üst araması yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bir adet fünye düzenekli canlı bomba yeleği 1-1,5 kilo civarında TNT ile bu TNT’nin güçlendirilmesinde kullanılan yaklaşık 2 kilo civarında demir bilye ve bu düzeneğe 1 metre infilaklı fitil ile bağlı (ateşlemeyi sağlamak maksadıyla) bir adet el bombası fünyesi yakalanmış ve DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı olduğu değerlendirilen bu şahıslara yapılan tahlil sonucunda kanlarında yüksek miktarda uyuşturucu madde olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili şahıslar gözaltına alınmış ve yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER