HaberlerGündemBursa'da Hizb-ut Tahrir üyesi 3 kişi gözaltına alındı

Bursa'da Hizb-ut Tahrir üyesi 3 kişi gözaltına alındı

​Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Hilafet ile ilgili bir video çeken 3 kişi, evlerine yapılan baskınla gözaltına alındılar.

Bursa'da Hizb-ut Tahrir üyesi 3 kişi gözaltına alındı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da "Hilafet" konulu video çekimi yapan ve gözaltına alınan Hizb-ut Tahrir üyelerinin ardından bu kez aynı olay Bursa'da yaşandı.

Köklü değişim, hilafetin yıkılışının hicrî 100'üncü yılı münasebetiyle birçok yerde "Hilafetsiz yüz yıl yeter artık" mesajı altında videolar çekip, sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Kısa süre önce İstanbul'da çektikleri video sonrasında gözaltına alınan Hizb-ut Tahrir üyelerinin ardından aynı amaçla bu kez Bilecik Söğüt'te video çeken 3 kişi, Bursa'nın İnegöl ilçesinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Bu sabah ikamet ettikleri evlerinden alınan Samet Birol, Tayfun Üstünkaya ve Abdullah Meşe isimli şahısların Bilecik'e götürüldükleri bilgisine ulaşıldı.

Konuya ilişkin Köklü Değişimden yapılan açıklamada, gözaltına alınan 3 kişinin serbest bırakılması talebinde bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER