HaberlerGündemBursa’da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan tırın sürücüsü tutuklandı

Bursa’da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan tırın sürücüsü tutuklandı

Bursa’nın Kestel ilçesi Barakfakih mevkiinde 4 kişinin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazasına neden olan tırın sürücüsü tutuklandı.

Bursa’da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan tırın sürücüsü tutuklandı

Freni arızalanan Faruk E yönetimindeki 18 AA J361 dorse plakalı tır, karşı şeride geçerek 22 araca çarpmıştı.

Araçlarda bulunan Semih Ural, Ahmet Ömeroğlu ve Basri Gümüş kaza yerinde, ağır yaralanan Recep Göler hastanede vefat etmişti.  

Yaralanan 20 kişi çevredeki hastanelere kaldırılmış, hafif yaralanan sürücü Faruk E. polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Cumhuriyet Başsavcılığının kazaya ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında polis tarafından gözaltına alınan sürücü Faruk E, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermek” suçundan adliyeye sevk edildi.

Hâkim karşısına çıkarılan Faruk E, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER