HaberlerGündemBombalı saldırı hazırlığındaki 2 PKK mensubu yakalandı

Bombalı saldırı hazırlığındaki 2 PKK mensubu yakalandı

​Büyükşehirlerin birinde bombalı saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK mensubunun Hatay'da gözaltına alındı.

Bombalı saldırı hazırlığındaki 2 PKK mensubu yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yılbaşından bugüne kadar PKK'nın 26 terör eylemini engelledik. Hatta birisini de bu sabah engelledik" dedi.

Bakan Soylu'nun açıklamasının ardından engellenen eylemin detayları ortaya çıktı. Hatay polisi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, PKK/KCK/PYD/YPG mensuplarının ülkeye yasa dışı yollardan girerek Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki bir çiftlik evinde saklandıkları tespit edildi.

Çiftçi evine yapılan operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada Suriye uyruklu E.K. yaralı, M.K ise sağ olarak yakalandı.  

Yakalanan şüphelilerin metropol illerden birinde bombalı eylem hazırlığında olduğu belirlendi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER