HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesi paylaşımlarıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Boğaziçi Üniversitesi paylaşımlarıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili sosyal medya üzerinden provokatif paylaşım yapan iki kişi tutuklandı.

Boğaziçi Üniversitesi paylaşımlarıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

İstanbul valiliğinden yapılan açıklamada, Twitter'daki "Boğaziçi Dayanışması" hesabının kullanıcısı B.B. ile "Diriliyoruz" hesabının kullanıcısı M.Ü'nün suç işlemeye tahrik suçundan tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, "Diriliyoruz, @Diriliyoruz1" rumuzlu hesap kullanıcısı olduğu tespit edilen M.Ü'nün İstanbul'da, "Boğaziçi Dayanışması @boundayanismas" rumuzlu hesap kullanıcısı olduğu tespit edilen B.B. isimli kişinin ise İzmir'de yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin suç işlemeye tahrik suçundan tutuklandıkları bilgisine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER