HaberlerGündemBitlis'te 275 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis'te 275 köy yolu ulaşıma kapandı

3 gündür kentte aralıklarla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. 275 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bitlis'te 275 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis'te, 3 gündür etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışının aralıklarla devam ettiği kentte hayatı olumsuz etkiledi. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altına düştü.

Rahva bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan fırtına nedeniyle birçok tır yolda mahsur kaldı. Yer yer maddi hasarlı kazaların meydana geldiği kentte, karla mücadele çalışması başlatıldı.

İl Özel İdare ekipleri kapanan köy yolarında çalışma yürütürken, belediye ekipleri ise kapanan ana ve ara arterlerdeki yolların açılması için çalışma yürütüyor.

Bitlis'te 275 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle 275 köy yolunun ulaşıma kapandığını, kapanan yolların açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, bölge illeri için çığ ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı olmak üzere kar yağışlı, akşam saatlerinden itibaren zamanla parçalı ve az bulutlu geçmesi beklendiği belirtildi.

Bitlis'te 275 köy yolu ulaşıma kapandı

İl merkezleri için beklenen en yüksek sıcaklıklar Bitlis'te eksi 1, Muş'ta 2, Van Ve Hakkari'de 3 derece olması beklenmektedir.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER