HaberlerGündemBitlis'te 267 köy yolu ulaşıma açıldı

Bitlis'te 267 köy yolu ulaşıma açıldı

Kentte aralıklarla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 275 köy yolundan 167'si ulaşıma açıldı.

Bitlis'te 267 köy yolu ulaşıma açıldı

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 275 köy yolunun 267'sinin ulaşıma açıldığını belirtti.

Meteoroloji'den çığ, buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Bitlis, Van, Hakkari ve Muş için çığ, buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Açıklamaya göre, bölge genelinde hava az bulutlu ve açık olacak. Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar, kuzey ve doğudan hafif, zaman zaman orta kuvvette, Van Gölü'nde ise doğu ve kuzeydoğudan 2-4 kilometre kuvvetinde esecek.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Bitlis'te 3, Van'da 10, Hakkari'de 8 ve Muş'ta 9 derece olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER