HaberlerGündemBatman Umut Kervanı 150 aileye gıda yardımında bulundu

Batman Umut Kervanı 150 aileye gıda yardımında bulundu

Batman Umut Kervanı, Miraç Kandili dolayısıyla kentteki 150 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı 150 aileye gıda yardımında bulundu

Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, yıllardır ihtiyaç sahiplerine imkanları ölçüsünde yardım elini uzatmaya devam ettiklerini belirtti.

Bugünde Miraç Kandili dolayısıyla ihtiyaç sahibi 150 aileye gıda yardımında bulunduklarını söyleyen Şengül “Umut Kervanı olarak Batman’da kurulduğumuz 2005 yılından bu yana mağdur ve muhtaçlar için gece gündüz demeden hizmet yapmaktayız. Bugün Miraç Kandili olması hasebiyle mart ayı yardım programımızda 150 muhtaç aileye gıda dağıtımını yaptık.” diye konuştu.

Batman Umut Kervanı 150 aileye gıda yardımında bulundu

Konuşmasında hayırseverlere çağrıda bulunan Şengül “Üç aylar ibadetin artırıldığı, hayır hesanatın artırıldığı mübarek aylardır. Bu vesileyle bizde hayırseverlere şu çağrıyı yapmak istiyoruz: Dernek olarak yanımızda 13 bini geçen kayıtlı muhtaç ve mağdur aile vardır ve imkânlarımız bu ailelerin mağduriyetini gidermeye yetmemektedir. Gelin beraber üç aylar hürmetine bir mağdurun bir muhtacın mağduriyetini giderip sevincine ortak olalım.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER