HaberlerGündemBatman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Batman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Batman Çayı çevresinde yapılacak peyzaj düzenlemesi ve Batman Belediyesi tarafından yapılacak İstiklal Parkı nedeniyle işletmelerin başka bir yere taşınması için yapılacak çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

Batman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Vali Hulusi Şahin yaptığı açıklamada, şehrin girişindeki Batman Çayı çevresini daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla başta belediye olmak üzere ilgili kurumlar tarafında birtakım çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

Vali Şahin “Yapacağımız çalışmaların ilk etabı olarak Diyarbakır Köprüsünün havaalanı tarafında birçok sosyal, sportif ve kültürel donatının yer alacağı yaklaşık 170 dönümlük alan üzerine bir park yapacağız. Bu yeşil bir bant şeklinde boylu boyuna devam edecek. Oradaki mülk sahibi vatandaşlarımız ve işletmelerin haklarını da gözeteceğiz. Burayı vatandaşlarımızın gezeceği ve zaman geçireceği bir yer haline getireceğiz.” diye konuştu. 

İkinci etapta köprünün mansap kısmında bu parkın bir kordon gibi uzatılacağını ifade eden Vali Şahin, söz konusu işletmelerin başka bir yere taşınması ve yer tahsisi konusunda gerekli destekleri sunacaklarını belirterek ilgili kurumların gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Toplantıya; İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DSİ  yetkilileri ile ilgili kurumların teknik personeli, Batman Çayı kenarından hazır beton ve briket üretimi yapan işletmelerin yetkilileri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER