HaberlerGündemBalıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

Balıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

​Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından Erdek ilçesinde kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ile izinsiz kazı yaptıkları tespit edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

Konuya ilişkin Balıkesir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Erdek İlçesinde örgütlü olarak kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ve izinsiz kazı yapıldığı tespit edildi." denildi.

Açıklamada, "İzinsiz kazı yaptıkları tespit edilen İ.E., F.Ç., H.Ç., F.S. ve E.D. isimli şüphelilerin kazı yaptıkları alanda ve ikamet adreslerinde yapılan aramalarda 3 adet lahit, bir adet av tüfeği ve bir adet dedektör ile bu dedektöre ait 5 adet malzeme ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulduğu, şüpheliler hakkında adli tahkikata başlanıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER