HaberlerGündemBakan Gül’ün vefat eden annesi son yolculuğuna uğurlandı

Bakan Gül’ün vefat eden annesi son yolculuğuna uğurlandı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün vefat eden annesi Saliha Gül için Gaziantep’te cenaze töreni düzenlendi.

Bakan Gül’ün vefat eden annesi son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir yakalandığı Covid-19 hastalığı Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Bakan Gül’ün annesi Saliha Gül (75), dün akşam saatlerinde vefat etti.

Saliha Gül’ün cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla Gaziantep’e getirildi. Sabah Asri Mezarlığa getirilen Gül’ün cenazesi, Baheddin Nakıpoğlu Camii’nde ikindi namazının ardından cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdı.

Merhume Saliha Gül için helallik istenmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Bakan Gül, cenazeye katılan ve taziyelerini ileten herkese teşekkür ederek Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle annesi için taziye kurmayacaklarını belirtti.

Merhume Saliha Gül’ün cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığa defnedildi.

Cenaze namazına, Bakan Gül’ün babası Cemil Gül ve ailesinin yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, birçok yetkili, Gaziantep Valisi Davut Gül, milletvekilleri, siyasi parti ve STK başkanları ile kanaat önderleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER