HaberlerGündemBakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Avrupa'da yükselen ırkçılık, ayırımcılık ve İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz." dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve bazı komisyon üyeleriyle yaptığı görüşmelerin ardından sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Düzensiz göç ve terörizmle mücadelede iş birliğini artırmalıyız. Avrupa'da yükselen ırkçılık, ayırımcılık ve İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER