HaberlerGündemAntalya tutuklanan 11 Hizb-ut Tahrir mensubu tahliye edildi

Antalya tutuklanan 11 Hizb-ut Tahrir mensubu tahliye edildi

20 Eylül 2020 tarihinde Antalya'da gözaltına alınıp 8 günlük gözaltı sonrasında tutuklanan 11 Hizb-ut Tahrir mensubu, bugün yapılan ilk duruşmada tahliye edildiler.

Antalya tutuklanan 11 Hizb-ut Tahrir mensubu tahliye edildi

Dosya Avukatları; Av. Mustafa Kocamanbaş, Av. Abdulkadir Topal ve Av. Teoman Toraman'ın verdikleri bilgilere göre, mahkeme heyetine sunulan Hizb-ut Tahrir hakkında verilmiş olan hak ihlali kararları, yerel mahkemelerin emsal berat kararları ve emniyet bilgi raporları kararda etkili olduğunu, mahkeme heyetinin objektif ve hukuki bir karar verdiğini ifade ettiler. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER