HaberlerGündemAK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

AK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

Telefon bağlantısıyla katıldığı bir televizyon programında konuşan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MYK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yarın saat 18.00'de toplanacağını açıkladı.

AK Parti MYK'sı yarın "Montrö bildirisi" gündemiyle toplanacak

103 emekli amiralin gece saatlerinde yayımladığı "Montrö bildirisi"ne tepkiler gelemeye devam ederken, AK Parti MYK'sında yeni bir karar alındı.

Kararı telefonla bağlandığı bir televizyon programında açıklayan Şahin, "Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir." ifadelerini kullandı.

Bildirinin anayasaya karşı işlenen bir suç olduğunu dile getiren Şahin, "Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız, bu durumun anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç." diye konuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili soruşturma başlattığını hatırlatan Şahin, "Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir. Cumhur ittifakı olarak bu bildirinin tamamen karşısındayız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER