HaberlerGündemAdıyaman asfalt giderinde yüzde 40 kar elde edecek

Adıyaman asfalt giderinde yüzde 40 kar elde edecek

​Adıyaman Belediyesi Nisan ayında faaliyete geçmesi planlanan tesiste saatte 240 ton asfalt üretecek.

Adıyaman asfalt giderinde yüzde 40 kar elde edecek

Adıyaman Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Karayolları Şube Şenliğinin Kuruçay Mevkii'nde bulunan asfalt tesisi civarındaki 42 dönümlük alana kuracağı asfalt plenti için çalışmalara başladı.

Nisan ayında hizmete başlaması planlanan tesis için şirket yetkilileriyle asfalt plenti protokolünü imzalayan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, yapılacak olan bu yatırımla belediyenin kendi asfaltını üreteceğini ve asfalt giderinde yüzde 40 civarında bir kar elde edileceğini söyledi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol töreninde Kılınç "Adıyaman Belediyesi olarak asfalt plenti şantiyesini kuruyoruz. İl Özel İdaresi ile Karayolları Şube Şefliğinin Kuruçay Mevkii'nde bulunan asfalt tesisleri civarındaki 42 dönümlük alanda kuracağımız tesis için asfalt plentinin protokolünü bugün ilgili firmanın yetkilileriyle imzalayacağız. Toplam maliyeti 1 milyon Euro olacak olan bu tesisin Nisan ayında hizmete başlamasını planlıyoruz. Tam kapasite ile çalıştığı durumlarda saatte 240 ton asfalt üretimi gerçekleştirebilecek olan bu tesisimiz sayesinde belediyemiz asfalt giderlerini yüzde 40 oranında düşürecek. Şehrimiz için geleceğin yatırımlarından birisi olacak olan bu yatırım tüm hemşerilerimize hayırlı olsun." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER