HaberlerGündem4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji 8'inci Bölge Müdürlüğü Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiğini duyurdu.

4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'de yer yer görülen kar yağışlarının, kuvvetli ve zaman zaman yoğun (5-20 cm, yükseklerde 20-40 cm) olmak üzere hafta sonu da devam etmesi bekleniyor.

Yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgârla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bölgede rüzgârın bugün kuzey yönlerden kuvvetli rüzgâr ve kısa süreli fırtına (50-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklar yaşanabileceği belirtildi.

13 Nisan Salı günü sabahına kadar bölge genelinde (Konya Karaman, Niğde ve Aksaray) zirai don riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER