HaberlerGündem1,5 milyon TL tutarında elektrik kablosu çalan 10 kişi tutuklandı

1,5 milyon TL tutarında elektrik kablosu çalan 10 kişi tutuklandı

Gaziantep'te trafolardan 1,5 milyon TL değerindeki elektrik kablolarının çaldıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 14 şüpheliden 10’u tutuklanarak cezaevine konuldu.

1,5 milyon TL tutarında elektrik kablosu çalan 10 kişi tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin, kent genelinde yaşanan elektrik kesintilerinin kabloların çalınması nedeniyle meydana geldiği bilgisine ulaştığı belirtildi.

Kentte farklı zamanlarda trafo içlerinde bulunan elektrik kablolarının çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlatıldığı belirtilen açıklamada, “1 Haziran 2020 ile 17 Aralık 2020 tarihleri arasında şüpheli şahısların ilimizde elektrik dağıtım şirketine ait trafolardan kabloları kesmek suretiyle çaldığı ve toplamda 25 olayda kuruma 1,5 milyon TL maddi zarar verdikleri tespit edilmiştir.” denildi.

Çalışma kapsamında hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgelerde polisin toplam 286 adet güvenlik kamerasının kayıtlarını incelediği bildirilen açıklamada, güvenlik kamerası kayıtlarından kimlikleri belirlenen 14 şüphelinin, eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alındığı ifade edildi.

Operasyonda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, bir adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 13 adet fişek ile 14 adet cep telefonu ele geçirildiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 10'unun tutuklanarak cezaevine konulduğu, diğer şüphelilerin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER