HaberlerEkonomiŞahinbey Belediyesi GAPTARIM fuarında stant açtı

Şahinbey Belediyesi GAPTARIM fuarında stant açtı

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi “12’inci Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı’nda (GAPTARIM)” stant açarak çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verilen destek ve çalışmalarla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Şahinbey Belediyesi GAPTARIM fuarında stant açtı

Tarım ve hayvancılığın gelişmesine önemli katkılarda bulunan “12’inci Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde, Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve KOSGEB’in destekleri ile Akort Fuarcılık tarafından organize edilen fuarın açılışını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptı.

Şahinbey Belediyesi de fuarda vatandaşlara hizmetlerini anlatan bir stant kurdu. Fuarın ilk gününde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Sait Kirazoğlu, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ve Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı Şahinbey Belediyesi standını ziyaret ederek bilgi aldı.

 Vatandaşlar kurulan stantta özellikle çiftçilere verilen ve verilecek olan desteklerle ilgili bilgiler alırken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu stanttı ziyaret eden vatandaşlara fesleğen ve çiçekler hediye etti.

“Çiftçimize destek oluyoruz”

Çiftçinin ve hayvan yetiştiricilerinin her zaman yanında olduklarını belirten Tahmazoğlu, “Öncelikle 12’inci GAPTARIM Fuarı’nın Gaziantep’imize hayırlı olmasını diliyorum. Bu fuarda tarım alanında faaliyet gösteren belediyeler, kurumlar ve firmalar bulunuyor. Şahinbey Belediyesi olarak bizde GAPTARIM Fuarında standımızı açtık. Tarıma, çiftçiye, hayvancılığa ciddi bir destekler veriyoruz. Çiftçilerimize öncelikle 10 bin ton arpa ve buğday tohumu desteği sağladık. Daha sonra 10 bin ton gübre, 24 bin ton hayvan yemi desteği sağladık. Hayvan yetiştiricilerimize 3 bin tane canlı hayvan desteğinde bulunduk. Bu konuyla ilgili yeni bir destek paketi daha hazırlıyoruz ve 2 bin canlı hayvan desteği daha sağlayacağız. Bunların dışında çiftçilerimizin bin 330 kiolmetrelik arazi yollarını açtık. Meraları gübreleyerek hayvan yetiştiricilerimize destek olduk. Çiftçilerimize 12 milyon 300 bin adet fide dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın evlerinin damları yeşil olsun diye 10 bin adet asma dağıtımı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız için 50 bin adet fesleğen dağıtımı gerçekleştireceğiz. Fuarda standımızı ziyaret eden vatandaşlara hediyelik çiçekler dağıtıyoruz. Yapmış olduğumuz destekler sayesinde Şahinbey’de 80 bin dekar olan ekili alan şu anda 300 bin dekara yükseldi. Böylece ekili alanda yüzde 300 artış gerçekleşti. Amacımız tarımı ve hayvancılığı destekleyerek büyümesini sağlamak.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER