HaberlerEkonomiPetrol fiyatları yatay seyrediyor

Petrol fiyatları yatay seyrediyor

Petrol fiyatları, Suudi Arabistan’ın OPEC+ kararını savunması ve gerekirse gidişatın değiştirilebileceğini söylemesiyle yatay bir seyir izliyor ve varil başına 60 dolar civarında işlem görüyor.

Petrol fiyatları yatay seyrediyor

Batı Teksas Petrolü, perşembe günü düşüş kaydettikten sonra yüzde 0,2 yükseldi. Suudi Arabistan, OPEC+’ın aylık olarak toplanmaya devam edeceğini ve gerekirse planlarda düzeltme yapabileceğini belirtiyor.

Yatırımcıların aşı gelişmeleri ve artan virüs vakaları arasında kalmasıyla, ham petrol, varil başına 60 dolar civarında dar bir fiyat aralığına sıkıştı.

Artan vakalar ve uzatılan karantinalar nedeniyle, vade eğrisi, piyasaların yükseleceğine işaret ediyor, primler yükseliyor ve stoklar düşüyor.

OPEC+ ülkeleri gelecek aylarda petrol üretimindeki kesintileri kademeli olarak azaltacaklarını duyurdu.

Mayıs vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, yüzde 0,2 yükselerek varil başına 59,72 dolar seviyesine geldi.

Haziran vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, yatay bir seyirle varil başına 63,19 dolar civarında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER