HaberlerEkonomiDiyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Diyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde çıkarılacak olan altın rezervi ile ilgili ilk adım atılarak Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal ilçeye atandı.

Diyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Atanmasının ardından Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı ile birlikte Ağrı Valisi Osman Varol'u makamında ziyaret eden işletme müdürü Kemal Öcal, Kaymamak Balcı ile birlikte daha sonra altın rezervlerinin bulunduğu Mollakara (Mollaqere) köyü bölgesinde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Kaymakam Balcı ve işletme müdürü Öcal köy halkı ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Mollakara Köyü'nde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Koza Altın İşletmeleri tarafından bulunan altın rezervini çıkarma çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Balcı, "Tesisin temel atma işlemleri Ramazan Bayramı sonrası gerçekleştirilecek. Allah'ın izniyle tesisin kurulmasıyla birlikte bin kişiye iş imkânı doğacak. İşe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı burada işe alacağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER