HaberlerEkonomiABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

ABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

Amerika’nın Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkenin ürünlerine vergi uygulanabileceği mesajını verdi.

ABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

VOA'nın haberine göre Tai, başında bulunduğu dairenin Avusturya, İngiltere, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye ürünlerine muhtemel vergileri yürürlüğe koymak için süreci devam ettireceğini kaydetti.

ABD'nin buna gerekçesi olarak söz konusu ülkelerin Facebook, Google ve Amazon gibi ABD'nin dijital platformlarına vergi uygulaması olduğu belirtildi.

Tai ayrıca Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği ve Endonezya’ya yönelik vergi soruşturmalarının sonlandırıldığını çünkü bu ülkelerin daha önce değerlendirmelerine rağmen dijital servislere yönelik vergi uygulamadığını belirtti.

Washington; Fransa, Avusturya, İngiltere, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye’nin ABD teknoloji şirketlerine ayrımcılık yaptığını savunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER