HaberlerEğitimSağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

Fetva Kurulu, süt ticareti için belli bir bedel karşılığında ineklerin veya süt veren diğer hayvanların kiralanmasının caiz olduğunu belirtti.

Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

İTTİHADUL ULEMA Fetva Kurulu, "Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?" sorusuna yanıt verdi.

Fetvada, şu ifadelere yer verildi.

"Süt ticareti için belli bir bedel karşılığında ineklerin veya süt veren diğer hayvanların kiralanması caizdir. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak kiralanan hayvanlardan elde edilen süt, kiralayan kişiye aittir. Kiracı, anlaştığı kira müddeti bittikten sonra ya yeni bir kira akdi yapar ya da alışveriş akdiyle inekleri sahibinden satın alabilir."

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER