HaberlerEğitimMeslek liseleri bu yıl 1 milyar lira üretim geliri hedefliyor

Meslek liseleri bu yıl 1 milyar lira üretim geliri hedefliyor

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer "Amacımız sadece üretim yapmak değil, aynı zamanda öğrencilerimizin uygulama becerilerini de arttırmak." diye konuştu.

Meslek liseleri bu yıl 1 milyar lira üretim geliri hedefliyor

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek burada yürütülen çalışma ve projeleri inceledi.

Özer, meslek liselerinin sektörle iş birliği içerisinde olduğunu ve üretim kapasitelerinin de arttığını ifade ederek meslek liselerinin bu yıl üretimden elde ettiği gelir hedefinin 1 milyar lira olduğunu bildirdi.

Meslek liselerinin sadece iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu elemanı yetiştirmekle kalmadığını ifade eden Özer, liselerin Covid-19 salgını sürecinde de önemli performans gösterdiğini dile getirdi.

Özer, meslek liselerinin 2018 yılında döner sermaye kapsamındaki üretimden elde edilen gelirinin 248 milyon lira olduğunu anımsatarak konuşmasına şöyle devam etti:

Covid-19'a rağmen bu rakam 2020 yılında 503 milyona çıktı, 2021 yılındaki hedefimiz 1 milyar lira. 3 bin 574 mesleki teknik eğitim okulunun üretim kapasitesini arttıracağız. Buradaki amacımız sadece üretim yapmak değil, aynı zamanda öğrencilerimizin uygulama becerilerini arttırmak. Eğitim, öğretim ve istihdam çevrimini güçlendirmek.

Konuşmasının ardından okulda üretim yapan öğrencilerle bir süre sohbet eden Özer'e, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İl Millî Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Millî Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ile İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER