HaberlerEğitimMalatya’da "Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi" hayata geçirildi

Malatya’da "Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi" hayata geçirildi

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 13 ilçede uygulanacak olan "Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi" hayata geçirildi.

Malatya’da "Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi" hayata geçirildi

Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi; tüm 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerinin başarılarını arttırmak, düzenli takiplerini yapmak ve öğrencilerin öğrenme yöntemlerini fark ederek ilerleyebilmelerini sağlamak amacıyla hazırlandı.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, “Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2020-2021 eğitim öğretim yılında merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarılarını artırmak ve hedefledikleri üst öğrenim kurumlarına yerleşmelerini sağlamak için tüm paydaşlarımızla ‘Başarı Rehberim Öğretmenim’ projesini hazırladık.” diye belirtti.

"Bayarı bir varış noktası değil, bir yolculuktur"

"Başarı bir varış noktası değil, bir yolculuktur" diyerek sözlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay,’’ Bu farkındalığı koruyarak, özellikle 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerimizle eğitim motivasyonu ve sınav içerikleri hazırlama ve uygulama konusunda öğretmen ve idarecilerimizle çalışıyoruz. Projemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Proje kapsamında tüm 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine online olarak izleme sınavları yapılarak, öğrencilerin başarı durumu tespit edilecek.

Ayrıca öğrencilerin alt öğrenmelerde zayıf ve yetersiz kazanımları belirlenecek. Eğitim danışmanı öğretmenler, öğrencinin eksik olduğu konu ve kazanımları sorumlu olduğu öğrencisi ile görüşüp, öğrencilere rehberlik edecekler.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER