HaberlerEğitimGaziantep’te köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Gaziantep’te köy okulları yüz yüze eğitime hazır

15 Şubat 2021 Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlanacak köy okullarında hazırlıklar yapılmaya başlandı.

Gaziantep’te köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Covid-19 vaka sayılarında olumlu gelişmelerin yaşanması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Köy okullarında 15 şubatta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. 8 ve 12’inci sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 martta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 marttan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek.” açıklamasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentteki okullarda eğitim öğretim için tüm hazırlıklar başlatıldı. Çalışmalar kapsamında 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitim vermeye başlayacak tüm köy okullarında dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Şehitkamil Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri, ilçe sınırları içerisindeki tüm köy okullarında başlattığı detaylı dezenfekte çalışmasını tamamladı.

Aktoprak Mahallesindeki (köy) Aktoprak Hüseyin Cemal Karaata Ortaokulu Müdürü Hasan Bozkurt, yüz yüze eğitim öncesi okullarının dezenfekte edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bozkurt, “Malum pandemiden dolayı ülke genelinde olduğu gibi bizim de okulumuz bir süredir yüz yüze eğitim vermiyordu. Yeni genelgeyle birlikte köy okullarında eğitimin yüz yüze başlayacağının açıklanmasıyla birlikte Hüseyin Cemal Karaata Ortaokulu olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine 15 Şubat Pazartesi günü başlayacağız. Şu an tam kadro hazır durumdayız. Okulun açılmasına az bir süre kala sağ olsun Şehitkamil Belediyemiz hem bizlerin hem de öğrencilerimizin sağlığı açısından okulumuzda detaylı bir şekilde dezenfekte ve ilaçlama çalışması başlattı. Şu an okulumuzun tamamı dezenfekte edildi. Sınıflar, tuvaletler, öğretmenler odası olmak üzere öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bütün kullanım alanları ilaçlandı ve dezenfekte edildi. Okul yönetimi olarak da bizler, bütün pandemi koşullarını hazırladık. İnşallah, 15 Şubat Pazartesi günü öğrencilerimiz ile birlikte yüz yüze eğitime başlayacağız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER