HaberlerEğitimElektronik sınav merkezi açılıyor

Elektronik sınav merkezi açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, Malatya'daki okulları ziyaret ederek, Malatya'da elektronik sınav merkezini açmaya karar verdiklerini söyledi.

Elektronik sınav merkezi açılıyor

Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında (PIRLS) Türkiye’yi temsil edecek olan Malatya'daki okulları ziyaret ederek okullarda yapılan çalışmalar ve projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’dan bilgiler aldı.

Ardından Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Yeşilyurt Özal İlkokulu, Yeşilyurt Dilek İlkokulu, Battalgazi Tevfik Memnune Gültekin İlkokullarına ziyarette bulunan Şensoy, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Şensoy, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir süre görüşerek, PIRLS hakkında bilgiler verdi.

Malatya ziyareti hakkında değerlendirmede bulunan Şensoy, şunları kaydetti: “Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasına katılacak olan okullarımızı yerinde görmek ve ihtiyaçlarını belirlemek için Malatya’ya ziyarette bulunduk. İncelemelerimiz sonucunda okullarımızdaki her türlü eksikliklerin giderildiği ve çocuklarımızın uygulamaya hazır olduğunu gördük. Bu vesile ile Malatya’ya ilk defa geldim. Malatya tarihine sahip çıkan güzel bir Anadolu şehri. Ayrıca Malatya’ya elektronik sınav merkezi açılmasına karar verdik, Ankara’ya döndüğümüzde bununla ilgili çalışmalara başlayacağız. İl Müdürümüz ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

Şensoy daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve sınav hizmetleri birimi ile toplantı yaparak, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER