HaberlerGündem​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı

Memur-Sen Mardin Şubesi, İHH Mardin Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Mardin İl Temsilciliği, TÜGVA Mardin İl Temsilciliği, Mardin Umut Kervanı, Kızılay Mardin İl Temsilciliği, MÜSİAD Mardin İl Temsilciliği ve Yeşilay Mardin İl Temsilciliğinin de aralarında bulunduğu 15 STK tarafından oluşturulan Mardin Kudüs Platformu, Filistin yararına kermes çadırı kurdu.

Kermes bünyesinde kurulan ve “Hayır Çarşısı” adı verilen çadıra gelen vatandaşlar, alışveriş yaparak Filistinlilere destek sağlıyor.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kurulan kermese, hayırseverler tarafından evlerinden getirilen yemek ve tatlı çeşitleri bağışlandı. Kermesin cumartesi gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı

 İzzettin Ceylan

Konu ile ilgili açıklama yapan kermes yetkilisi İzzettin Ceylan, tüm Mardinlileri “Hayır Çarşısı’na davet etti.

Kermesten elde edilecek gelirin Kudüs ve Gazze’deki Müslümanlara bağışlanacağını aktaran Ceylan, şöyle dedi:

“Çok güzel bir kermes kurduk. Bu kermes Filistin yararınadır. Bu yüzden tüm Mardinli kardeşlerimizi, sivil toplum kuruşlarını, siyasi parti temsilcilerini çadırımıza bekliyoruz. Az veya çok demeden kimin elinden ne geliyorsa, hatta imkânı olmayan kardeşlerimizi de bekliyoruz. Gelip dua etmeleri bizim yeterli olacaktır. Allah hepinizden razı olsun.”

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı

Lütfü Günlüoğlu

Bu tür etkinliklerin çok yararlı olduğunu ve yılda en az iki kez düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu da emeği geçenlere teşekkür etti.

Günlüoğlu, “Filistinli kardeşlerimize bu zor zamanlarında bir nebzede olsa onların rahatladığı bir katkıda bulunabilirsek bizim için büyük bir mutluluktur. Ben herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER